חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פסטיבלים באיסטנבול

באיסטנבול מתקיימים מספר פסטיבלים מדי שנה. מומלץ לפני שסוגרים טיסה ומלון לבדוק בתאריכים שאתם מעוניינים לטוס לאיסטנבול מתקיים פסטיבל ולהיערך בהתאם מבחינת תוכנית הטיול.

פסטיבל הקולנוע הבינלאומי של איסטנבול

כל שנה מדי תחילת חודש אפריל, מתקיים בעיר פסטיבל הקולנוע הבינלאומי של איסטנבול. בשיא הפסטיבל מתקיים טקס עם משתפים רבים שבמהלכו מוענק פרס הטוליפ, הנחשב לפרס יוקרתי מאוד באירופה ובעולם. בתקופה זו מוקרנים מאות סרטים מכל רחבי העולם בעיר בתוספת כתוביות באנגלית וניתן להשתתף בהקרנות שלהם.

פסטיבל זה מושך תיירים רבים מכל העולם, והעיר עמוסה מעט יותר מהרגיל. אם אתם לא מעוניינים לקחת חלק בפסטיבל הקולנוע אל דאגה, כל העיר נשארת פתוחה וניתן להמשיך לטייל באיסטנבול ללא הפרעה.

פסטיבל התיאטרון הבינלאומי

מידי שנה בחודשים מאי-יוני, נערך בעיר פסטיבל תיאטרון בינלאומי המושך לעיר תיירים ואנשי תיאטרון מכל העולם. שימו לב שהפסטיבל אומנם מושך אנשים מכל העולם, אך מרבית ההצגות הן בשפה הטורקית. אם אתם לא מעוניינים לקחת חלק בפסטיבל הקולנוע אל דאגה, כל העיר נשארת פתוחה וניתן להמשיך לטייל בעיר.

פסטיבל באיסטנבול
אם אתם מגיעים בזמן פסטיבל לאיסטנבול, הערכו בהתאם.

הפסטיבל הבינלאומי למוסיקה

במהלך החודשים יוני ויולי מתקיים בעיר פסטיבל מוזיקה גדול. מרבית האירועים מתקיימים באתרים היסטוריים ותרבותיים בעיר, אך חלקם מתקיים גם במקומות עם תיירים מרובים. לדוגמא, בתחילת רחוב איסתיקלאל המפורסם, העירייה מציבה במה קטנה עם כלי הברה ומדי ערב מגיע לשם זמר מקומי אחר ומופיע בפניי העוברים והשבים.

מרתון איסטנבול

מידי חודש נובמבר מתקיים בעיר מרתון במקצה של 412 קילומטר. ביום זה יש חסימות כבישים רחבה ומומלץ להתעדכן לפני איפה עובר תוואי המסלול כדי לא להתקרב לאזור הזה, שכן הוא אמור להיות עמוס במיוחד. תוכלו להתעדכן בפרטים על המרתון כאן.

מדריכים על איסטנבול