חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שוק בקירקוי – שוק יום שבת

שוק יום שבת בקירקוי הוא אחד השווקים הגדולים של המקומיים באיסטנבול, בשוק זה ניתן למצוא אוכל מקומי ובגדים איכותיים במחירים זולים.

קצת על שוק יום שבת בקירקוי

שוק יום שבת, הוא שוק שפתוח רק בימי שבת (איך לא 😉) השוק הזה נמצא במיקום קצת מרוחק ממרכז העיר (גם מטקסים וגם מהעיר העתיקה) אך בגלל שזה נחשב לשוק של מקומיים שהרבה תיירים עדין לא מכירים הוא זול יותר, משאר השווקים של איסטנבול.

מבחינת סחורות, לצד סחורות של ירקות ומאכלי רחוב טורקיים, תמצאו כאן את אותם חיקויים מהשווקים המוכרים יותר, בגדים לא ממותגים זולים, מזוודות, בדים, מוצרי איפור (אומנם איפור לא מומלץ לקנות שם כי אנחנו לא יודעים ממה הוא עשוי, אבל מברשות לאיפור ומכונות תספורות מאוד זולים פה) וכל מה שעולה לכם על הדעת שלא צוין ברשימה.

שימו לב שהשוק הזה ממש צפוף, אנחנו הגענו לכאן עם תיק גב (שיהיה מקום לקניות 😉) וקצת התחרטנו על זה, כל הזמן הרגשנו שנוגעים לנו בתיק, זה אחד המקומות היחידים באיסטנבול שבאמת הייתי חרדה לדברים שלי, תוסיפו לזה את העובדה שלא שומעים שם כמעט שפות אחרות חוץ מטורקית. 

מה שכן, אל תוותרו על הגעה לכאן, זה באמת מקום זול יותר, פשוט צריך להיות במודעות לדברים שלנו. כשאתם מסיימים את הסיבוב בשוק, אתם יכולים לעבור לקניון מרמרה פורום הצמוד או לרחובות הסמוכים (מה שאנחנו יותר אוהבים לעשות) ברחובות הסמוכים אתם תמצאו חנויות קבע שמוכרות את אותם דברים כמו בשוק ולפעמים אפילו יותר זול בחנויות מאשר בשוק. 

שוק בקירקוי - שוק יום שבת באיסטנבול

דרכי הגעה לשוק בקירקוי

ניתן להגיע לשוק בעזרת מונית (תגידו לנהג Bakırköy Pazar או Bakırköy Salı אם הוא לא מבין אתכם) או בעזרת מטרו (שזו הדרך העדיפה עליי, כדי לחסוך את הפקקים). במטרו, תעלו על קו מטרו M2 (קו המטרו של כיכר טקסים) תעלו על הרכבת שלכיוון ‪Yenikapı‬‏ ותרדו אחרי 4 תחנות, בתחנת Yenikapı İstasyonu (התחנה האחרונה של הקו הזה) כעת, תעברו לקו המטרו האדום, קו מטרו M1A לכיוון ‪ Atatürk Havalimanı‬‏(הוא יוצא מאותה תחנה כמובן) סעו עד תחנת Bakırköy Metro İstasyonu (12 תחנות) והמטרו יוציא אתכם ממש בתחילת הרחוב.

מומלץ להפעיל גוגל מפס, כרגיל 🙂