חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פייר לוטי וגבעת איופ – Pierre Loti Hill

טסים לאיסטנבול? אל תשכחו להקדיש זמן בטיול לפייר לוטי וגבעת איופ, נוף עוצר נשימה מובטח.

קצת על פייר לוטי

קפה פייר לוטי (Pierre Loti Kahvesi) הוא בית קפה מפורסם שממוקם באזור האירופי של איסטנבול, על גבעת איופ (Eyüp), שממוקמת ממש מעל בית הקברות איופ סולטאן (Eyüp Sultan mezarlik).

הקפה קיבל את שמו מהסופר פייר לוטי, שהיה מאוהב באיסטנבול ובמיוחד בנופיה המרהיבים.

בקפה פייר לוטי יש תצפית מרהיבה על קרן הזהב של איסטנבול ועל נהר הבוספורוס המפורסם. הקפה מציע מבחר רחב של משקאות חמים וקרים, וכמובן קפה ותה טורקי מצויינים. בנוסף לזה, יש גם במבחר מנות בסגנון מזרחי וטורקי.

התצפית מאפשרת חוויה יוצאת דופן בזכות הנוף המהפנט המשקיף על מפרץ קרן הזהב. כך שתוכלו לנוח על אחד מהכיסאות הנוחים הפזורים בפארק.

 

מי היה פייר לוטי?

פייר לוטי, היה איש צרפתי שעסק בימאות שמו המלא היה לואי מרי ז'וליאן ויו (1923-1850) . לוטי שלנו, נקלע לרומן עם אישה יווניה נשואה מסלוניקי, בשם אזיאדה שבה היה מאוהב עד אין קץ. בשיא הרומן בין השניים, לוטי קיבל צו התייצבות לאיסטנבול ונאלץ לעזוב את אזיאדה שאותה כה אהב. 

לוטי התמקם ברובע איופ, מול קרן הזהב. אזיאדה, הצליחה לשכנע את בעלה לעבור לאיסטנבול והזוג הנשוי עבר גם הוא לקרן הזהב. 

הסיפור מספר שכמה חודשים לאחר מכן, פייר לוטי קיבל צו העברה נוסף, הרחק מאיסטנבול והשניים נפרדו. 

באותו הזמן, פרצה מלחמה נוראית בין הקיסרות העות'מנית לרוסיה, ופייר החליט שעליו לחלץ את אהובתו ולהתאחד איתה לתמיד, בצרפת. הוא שלח לה מכתב בעזרת חבר קרוב המסביר לה את סיפור הבריחה שלה, אך החבר נהרג בדרך והמכתב לא הגיע ליעדו מעולם.

שנים לאחר מכן ואחרי שפייר העלה על הכתוב את סיפור האהבה של הזוג, הוא חזר לאיסטנבול וגילה שאזיאדה אהובתו מתה, מספרים שמאז הוא לא שב לעיר.


Pierre loti פייר לוטי

רכבל אייפ-פייר לוטי – Eyüp-Pierloti Teleferiği

כדי להגיע לבית הקפה ולגבעה, יש להשתמש ברכבל אייפ-פייר לוטי, היוביל אתכם בין שתי תחנות הנמצאות במרחק 384 מטר ובגובה 53 מטר.

מקומות נוספים באזור איופ